„Библиотеке у оку уметника“

Библиотека „Вук Караџић“ Ковин прикључила се пројекту „Библиотеке у оку уметника“ који реализује Секција за културне и образовне програме Библиотекарског друштва Србије. Циљ програма је да повеже библиотекаре, ликовне уметнике и зграде у којима оне битишу и раде. Идеју је осмислио виши дипл.библиотекар Синиша Голубовић, а прихватило је двадесет библиотека. Сваки учесник имао је задатак да пронађе локалног ликовног уметника који би насликао зграду библиотеке, а која ће бити представљена у децембру поводом обележавања јубилеја 75 год. оснивања Библиотекарског друштва Србије. Нашу културну установу насликао је Александар Атанацковић.  Изложба је својеврсни омаж библиотекама као храмовима културе које су се свиле у најразличитија здања, а репрезентована је кроз квалитетно урађен каталог у којем су, презентоване слике библиотеке и кратак историјат. Изложба ће бити идеална прилика да јавне библиотеке повећају видљивост и истакну вишеслојни значај као носилаца идентитета народа, важних знаменитости локалне средине и значајних институција културе  једне земље.

О уметнику

Саша Атанацковић (1990.год) је млади локални илустратор, концепт и стрип уметник, графички и веб дизајнер, татто и графити уметник. Свој хоби започиње од малена, цртајући оловком. Данас користи разне технике цртајући реалистичне портрете, моделе, стрипове,  дигиталне и векторске илустрације, мурале, графите, тетовирања. Упознат је и са 2Д анимацијом, прави гифове и спрајтове за потребе веб дизајна и мањих видео игара у развоју.  А ни вајање глином му није страно. Има искуства у дизајну логотипа и веб дизајну. Победио је на неколико такмичења у 2Д дигиталним илустрацијама и на изложбама традиционалним цртањем модела угљем и оловком.

О слици

Техника којом је рађена слика: дигитално цртање

Резолуција слике је 7680x4920px

Димнезије платна: 40x60cm