Ликовна радионица у огранку библиотеке у Гају

У огранку библиотеке у Гају организована је ликовна радионица на тему „Насловна страна моје омиљенe књига“.

Уочи Светског дана књиге и ауторских права који се традиционално обележава 23. априла, ученици 3. и 4. разреда ОШ „Миша Стојковић“ Гај, имали су задатак да направе и украсе насловну страну своје омиљене књиге. Радионици је присуствовало укупно 11 ђака чији завршни радови красе пано библиотеке.

Такође, на засебном паноу окачени су текстови и фотографије који се односе на Светски дан књиге и ауторских права.

Године 1995, на Генералној конференцији УНЕСКО-а је одлучено да се Светски дан књиге и ауторских права слави 23.априла, јер је тада каталонски фестивал, а и ово је датум годишњице рођења и смрти Вилијама Шекспира, смрти Мигела де Сервантеса, Инке Гарсиласо де ла Веге и Жозепа Пла, рођења Мориса Дрјуона, Владимира Набокова, Мануела Валехо Мехие. Иако се 23. април често наводи као датум смрти и Шекспира и Сервантеса, то није у потпуности тачно. Сервантес је умро 23. априла по грегоријанском календару, међутим, тада се у Енглеској користио јулијански календар. Док је Шекспир умро 23. априла по јулијанском календару који је у употреби у Енглеској у то време, заправо је умро око десет дана након Сервантеса, због неслагања између два календарска система.