Дан дечје књиге: Књижевно дружење са Иваном Нешић

Ауторка популарног дечјег романа ,,Зеленбабини дарови“, Ивана Нешић, одржала је јуче промоцију својих књига у дворишту библиотеке у Ковину.

Међународни дан дечје књиге који је установљен пре више од пола века, а поводом рођења Ханса Кристијана Андерсена (2.априла 1805.год.), обележен је књижевним сусретом са Иваном Нешић и доделом награда учесницима литерарног конкурса.

Библиотека „Вук Караџић“ Ковин расписала је,  поводом дана библиотеке, литерарни конкурс за ђаке основних школа, а у циљу промовисања књиге и читања, развијања креативности и талената код деце.

О Ивани Нешић

Ивана Нешић, историчарка уметности и списатељица, рођена је у Ћуприји 1981. године, а данас живи у Београду. Дела су јој инспирисана причама које је слушала у детињству, балканском митологијом, лепотом и уметношћу. До сада је објавила четири књиге: "Зеленбабини дарови" (награда "Невен" за најбољу дечју књигу у 2013. години), "Тајна немуштог језика" (награда Змајевих дечјих игара "Раде Обреновић" за 2014. годину), "Мисија: Музеј" и "Приче о пркосним Српкињама". Годинама води блог Обор чуда злог.

Резултати литерарног конкурса 2022. године

На конкурс је пристигло укупно 59 радова које су послали ученици OШ ,,Ђура Јакшић“ Ковин,  OШ ,,Миша Стојковић“ Гај, OШ ,,Ђура Филиповић“ Плочица и ОШ ,,Бора Радић“ Баваниште. Теме су биле подељене и прилагођене узрасту ученика а предложили су их професори разредне наставе и професори српског језика из наших школа.

Трочлани жири у саставу:  Маја Анчуљ, дипл. библиотекар, Весељка Јовановић, дипл. библиотекар и компаративиста и  Ивана Јованов, дипл.новинар, наградио је укупно 11 ученика који су добили по диплому и књигу, и похвалио три ђака.

За ниже разреде основних школа , теме су биле:
-Волим ову бајку
-Шта је за мене нежност
-Постидео/ла сам се највише на свету

Жири је наградио следеће ученике:

1. Емилија Вукајловић, ученица трећег разреда ОШ ,,Ђура Јакшић Ковин за рад на тему ,,Шта је за мене нежност“
2. Дуња Корак, ученица трећег разреда ОШ ,,Ђура Јакшић Ковин за рад на тему ,,Постидела сам се највише на свету“
3. Ивона Палић, ученица првог разреда ОШ ,,Ђура Јакшић Ковин за рад на тему ,,Волим ову бајку“
3. Сара Милутинов, ученица трећег разреда ОШ ,,Ђура Јакшић Ковин за рад на тему ,,Волим ову бајку“

За више разреде, теме су биле:
-Како се боримо против насиља у мојој школи
-Осећам срећу...
-Радо бих тамо али да ме не виде

Од пристиглих радова ученика виших разреда основне школе, жири је наградио следеће:

1. Илија Котарица, ученик седмог разреда ОШ ,,Ђура Јакшић“ Ковин за рад на тему ,,Осећам срећу“
1. Невена Киферов, ученица шестог разреда ОШ ,,Миша Стојковић“ Гај за рад на тему,, Радо бих тамо али да ме не виде“
2. Стефан Савић, ученик осмог разреда ОШ ,, Ђура Јакшић“ Ковин за рад на тему ,,Осећам срећу“
2. Милица Илић, ученица ОШ ,,Ђура Филиповић“ Плочица за рад на тему ,, Осећам срећу“
2. Михаило Врачарић, ученик седмог разреда  ОШ,, Миша Стојковић“ Гај за рад на тему
3. Милош  Драговачки , ученик седмог разреда  ОШ ,, Бора Радић“ Баваниште за рад на тему ,,Осећам срећу“
3. Дуња Филиповић,  ученица шестог разреда  ОШ ,,Миша Стојковић“ Гај , за рад на тему ,, Осећам срећу“

Похваљени су следећи ученици: Невена Филипов, ученица  седмог разреда  ОШ,,Ђура Радић“ Баваниште, Теодора Амбруш, ученица седмог разреда ОШ ,,Бора Радић“ Баваниште и Никола Ранчић, ученик седмог разреда ОШ ,,Ђура Јакшић“ Ковин

Захваљујемо се школама на учешћу и честитамо награђенима!