Промоција књиге ,,Кокни енглески у лалински“

Библиотека ,,Вук Караџић“ Ковин организовала је 7. септембра промоцију књиге ,,Кокни енглески у лалински“ аутора Младена Рацића.  Књига обухвата збирке песама најпопуларнијих страних рок и поп музичара које су преведене на „лалински језик“ . Такође, представља и својеврсну рок енциклопедију која ће послужити будућим генерацијама,  али и сачувати од заборава војвођанске аутентичне језичке изразе.

Поред аутора, о делу је причао и уредник књиге Горан Траиловић, док су стихове говорили глумци Зоран Вуковић и Милан Живковић, уз звуке тамбуре и хармонике ,,Ковинских бећара“ .

„Та мани
Пусти, ман’се, миран буди, стани
Речи мудре шани
Та мани“.

Овако звучи када Рацић на лалински препева део песме Битлса ,,Let it be“. Иначе, његов књижевни првенац издала је Градска библиотека Панчево, а од сада је књига доступна и читаоцима Библиотеке ,,Вук Караџић“ Ковин.