У току је уређење огранка библиотеке у Делиблату

У огранку библиотеке „Богдан Петровић“ Делиблато започети су грађевинско-занатски радови. Намера је да друга просторија, која до сада није коришћена, буде адаптирана за реализацију дечјих радионица и других креативно-едукативних активности за читаоце.

Прва фаза грађевинских радова је завршена, а подразумевала је набавку материјала и монтажу гипс картона за  спуштање плафона, скриваче расвете и уградну лајсну, облагање постојећих зидова, монтажу новог преградног зида од гипс картона. Између осталог, уграђена су и нова ПВЦ панелна врата, док су зидови и плафони окречени. Укупна вредност ових радова је 496.200 динара. Следи постављање електроинсталације и ламината. По завршетку ових радова, огранак библиотеке у Делиблату добиће додатних 160м2 у којем ће бити монтиране књижне полице, столови, рачунар.

Треба напоменути да је у плану комплетно реновирање сеоског огранка, те ће и прва  просторија бити уређена и улепшана.

У наставку погледајте фотографије и идејно решење пројекта: